Pasakojimas sielai. Kepėjas


Nerimastingos sielos universiteto studentė susileido „per didelę dozę“. Užuot nuvesta į policiją, ji buvo bičiulių palydėta į pagalbos bendruomenę.

Kai jos būklė pagerėjo, bendruomenei vadovavęs kunigas – išsilavinęs teologijos ir psichologijos profesorius – pakvietė ją į savo kabinetą.

Jis prisimena: „Kas antras jos žodis buvo keiksmažodis. Turiu prisipažinti, tuo metu savęs klausiau, ar ji valgo ta pačia burna, kuria kalba. Ji ėmė pasakoti apie savo „nepasisekusią kelionę“. Sakė, kad ją slėgė didžiulis kalnas ir kad jos ‚bičiuliai‘ turėję laikyti, kad ištvertų.“

Kaip bebūtų, pokalbiai tęsėsi.

„Mane tiesiog priblokšdavo tai, ką ji kalbėdavo per šiuos susitikimus“, – teigia dvasininkas, bandęs paveikti merginą pačiais įtaigiausiais ir subtiliausiais argumentais.

Prasidėjus studentų vasaros atostogoms, profesoriaus ir merginos susitikimai nutrūko. Rudenį mergina daugiau nepasirodė.

Kunigas pasiteiravo jos geriausios draugės, kur ji yra. „Ak,- tarė draugė,- ji atsivertė. Dabar gyvena vienoje krikščioniškoje bendruomenėje kažkur šalies Šiaurėje ir rašo laiškus lyg kokia vienuolė.“

Kunigas neteko žado: to tai jau tikrai nesitikėjo.

Praėjo daug mėnesių ir vieną dieną mergina grįžo aplankyti šeimos bei draugų. Užsuko ir pas kunigą, kurį pirmiausia apkabino. Aiškiai matėsi, jog ji labai pasikeitusi. Kunigas paklausė, kaip įvyko jos atsivertimas, ypač domėjosi, gal jai padėję atsiversti jų pokalbiai, tačiau mergina atsakė: „O, ne! Jūs elgėtės su manimi lyg mūvėdamas šilko pirštinaites. O picerijos, kurioje šią vasarą dirbau, kepėjas naudojo kitokius metodus. Kalbėdamas su nemažu akcentu jis ne sykį man kartojo: „Labai jau liūdna atrodai, mergyt. Kodėl neleidi Jėzui Kristui įžengti į tavo gyvenimą? Leisk Jėzui išeiti iš Biblijos puslapių, kad įeitų į tavo gyvenimą!“

Mergina nusišypsojusi tęsė: „Aš jam atrėždavau: „Užteks tų paistalų!“, tačiau jam nežinant kas vakarą pradėjau skaityti Šventąjį Raštą. Ir vieną tų vakarų Jėzus Kristus iš tiesų išėjo iš knygos puslapių, kad įžengtų į mano gyvenimą.“

Picerijos kepėjas padarė tai, ko neįstengė kunigas profesorius, tituluotas akademiniais laipsniais.

 

Geriausias patarimas: leisk Jėzui išeiti iš Biblijos puslapių ir įžengti į tavo gyvenimą!

 

 

Bruno Ferrero

Iš knygos: „365 trumpi pasakojimai sielai“

Katalikų pasaulio leidiniai, 2016

 

Grįžti į atgal
Visos teisės saugomos © 2016 www.svedasuparapija.lt